کلینیک درمان زخم مانیکان

شرح مختصری از کلینیک درمان زخم مانیکان

به مرکز تخصصی مراقبت از زخم مانیکان خوش آمدید. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که زخم‌ها را بهبود بخشیم، از قطع عضو اندام تحتانی پیشگیری کنیم و عواقبی که در انتظار بیماران‌مان است را به وضعیتی مطلوب برسانیم.

اگر در بدن یکی از شما یا عزیزان‌تان زخمی بروز کرده که نگران‌کننده است و به‌سادگی بهبود پیدا نمی‌کند، به شما توصیه می‌کنیم در کلینیک زخم مانیکان، ویزیت شده و معاینه شوید.

زخمی که به خوبی بهبود پیدا نکند، با بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، مشکلات جریان خون یا اشعه‌درمانی‌های پیش از این، وضعیت پیچیده‌ای پیدا خواهد کرد. گاهی اوقات، ساده‌ترین زخم‌ها به مشکلی جدی تبدیل می‌شوند؛ زیرا روند معمول درمان تحت تأثیر این مشکلات قرار می‌گیرد. از دیگر انواع زخم‌هایی که روند بهبودی آن‌ها مشکل است، زخم‌های ناشی از فشار، تروما یا زخم‌های عفونی هستند. زخم‌های غیرقابل‌درمان، می‌توانند عواقب خطرناکی برای سلامت فرد داشته باشند و بر کیفیت زندگی او تأثیر بگذارند.

سالم و فعال بودن یکی از لذت های بزرگ زندگی است. برای افرادی که زخم‌هایی دارند که به دلیل دیابت یا سایر شرایط سلامتی بهبود نمی‌یابند، درد، ترس و کاهش تحرک واقعاً می‌تواند به احساس لذت روزانه ما آسیب برساند. با این حال، درمان‌های مؤثر می‌توانند به بهبود زخم‌ها کمک کنند. در کلینیک درمان زخم مانیکان ، ما به بیماران خود جدیدترین تکنیک‌های درمانی، امکانات پیشرفته و کادری متخصص با تجربه در مراقبت از زخم را ارائه می‌دهیم. ما پیشرفته‌ترین روش‌های درمانی را برای زخم‌های غیر التیام‌پذیر و سخت‌ترمیم ارائه می‌کنیم. کارشناسان ما در کلینیک زخم مانیکان طیف کاملی از گزینه‌های مراقبت از زخم را در کلینیک مدیکو پلاس سنتر ارائه می‌دهند، بنابراین برای مراقبت‌های ویژه‌ای که دارید، نیازی به سفر دوری ندارید.

درمان انواع زخم ها در کلینیک مانیکان

مانیکان به‌عنوان یک مرکز تخصصی در درمان زخم، در بهبودی انواع زخم‌های غیرقابل‌درمان، یا زخم‌هایی که روند بهبودی سختی دارند، تخصص داریم. انواع زخم‌ها شامل:

زخم پای دیابتی

زخم‌های وریدی

زخم‌های جراحی غیرقابل‌درمان

زخم‌های عروقی/شریانی

عوارض اشعه‌درمانی (مثلاً عفونت مجاری ادراری، پروکتیت یا التهاب روده، و زخم‌های بیرونی)

زخم‌های ناشی از سوانح

زخم‌های عفونی

زخم‌های ناشی از تصادفات

پیوند پوست (گرافت) یا فلپ (جراحی پیوند پوست)

متخصصان مراقبت از زخم

کلینیک زخم مانیکان با تیم پزشکی چندرشته‌ای همراه با پرستاران و تکنسین‌های آموزش‌دیده در مراقبت از زخم، مؤثرترین برنامه‌ی درمانی را برای درمان زخم ارائه می‌دهند.

تیم ما متشکل از پزشکان عمومی، جراح‌های پلاستیک، جراح‌های عروق، پودیاتریست‌ها (متخصص بیماری‌های پا) و پزشکان بیماری‌های عفونی تمام تلاش خود را می‌کنند تا پیشرفته‌ترین گزینه‌های درمانی را به بیماران ارائه دهند و امکان بهبودی را در اسرع وقت برای آن‌ها مهیا کنند.

پزشکان بالینی ما با داشتن تخصص درمانی، سابقه‌ی درمان زخم را داشته‌اند، حتی زخم‌هایی که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده‌اند.

برنامه‌های درمانی مراقبت از زخم

روش ما در درمان زخم، فراگیر و همراه با درمان‌ها و تکنیک‌های قدیمی و پیشرفته است که مدت‌زمان بهبودی را کم می‌کند و میزان بهبودی را ارتقاء می‌دهد.

از آن‌جایی که به‌ندرت پیش می‌آید که زخم‌های غیرقابل درمان تنها ناشی از یک مسئله باشند، با ارزیابی کلی و آزمایش تشخیصی برای تعیین عامل پنهانی زخم شروع می‌کنیم. سپس برنامه‌ای درمانی به بیماران داده می‌شود تا فرصتی برای بهبودی آن‌ها فراهم شود. براساس نوع زخم، درمان‌های آن شامل این موارد است:

کنترل عفونت

اصلاح گردش خون

دبریدمان (برداشتن بافت مرده)

آفلودینگ (کاهش فشار بر روی پا)

محصولات سلولی/یا بافتی (جایگزین‌های پوستی)

کامپرشن‌تراپی

بازسازی پا

گرافت پوستی و فلپ

اسکرول به بالا