خانه » وبلاگ » علائم زخم پای دیابتی
علائم زخم پای دیابتی

علائم زخم پای دیابتی

چگونه بفهمم زخم پای دیابتی دارم؟ | مانیکان

برای دانستن اینکه آیا زخم پای دیابتی دارید، مهم است که هم علل و هم علائم اصلی زخم پای دیابتی را بدانید. زخم پای دیابتی یک زخم باز روی پا است. اینها اغلب در زیر پینه ناشی از فشار یا مالش ایجاد می شوند. آنها همچنین ممکن است ناشی از آسیب یا ضربه به پا باشند. آنها معمولاً در قسمت کف پا ایجاد می شوند، زیرا اینجا قسمتی از پا است که با زمین تماس پیدا می کند. زخم پا در نتیجه شکسته شدن پوست و بافت نرم پا ایجاد می شود و منجر به ایجاد زخم باز می شود که در صورت عدم درمان به موقع می تواند عفونی شود. این نوع زخم ها در بین بیماران دیابتی به دلیل آسیب عصبی و از دست دادن حس که به نوروپاتی معروف است رایج است. هنگامی که توانایی حسی پا را از دست می دهید، دیگر نمی توانید مالش یا آسیب به پا را احساس کنید. معمولاً یک تاول ناشی از راه رفتن به ما می گوید که سرعت خود را کم کنیم یا راه رفتن را متوقف کنیم تا این ناحیه بهبود یابد. با این حال، با نوروپاتی، بدن دیگر نمی تواند به ما بگوید که مشکلی وجود دارد. دیابت و استعمال دخانیات می تواند باعث گردش خون ضعیف شود که روند بهبود را کند می کند.

تعدادی از علائم رایج زخم پای دیابتی وجود دارد:

  • پوست تحریک شده (قرمزی در ناحیه آسیب) در اثر اصطکاک هنگام راه رفتن
  • درد، (حتی ممکن است در بیماران نوروپاتی رخ دهد، اگرچه آنها معمولاً دردی را احساس نمی کنند)
  • خونریزی روی جوراب یا زمین
  • بو و/یا تورم
  • بافتی که سیاه یا تغییر رنگ یافته به نظر می رسد

در کلینیک درمان زخم دیابتی مانیکان، اغلب، بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی را می بینیم که ماه ها یا حتی سال ها این زخم را داشته اند. اگر هر یک از علائم بالا را دارید یا مشکوک به زخم پا هستید، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا از آسیب بیشتر و عفونت احتمالی جلوگیری کنید. بیماران مبتلا به نوروپاتی باید هر دو تا سه ماه یکبار برای تشخیص زودهنگام زخم پا و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد زخم پا مورد ارزیابی قرار گیرند. تیم تخصصی مراقبت از زخم مرکز ما بسیار ماهر هستند و به یک رویکرد جامع برای بهبود زخم و حفظ آن در دوران پس از بهبودی اعتقاد دارند. ما اغلب از درمان های پیشرفته مراقبت از زخم استفاده می کنیم تا به بیماران خود نرخ بهبودی عالی ارائه دهیم و اطمینان حاصل کنیم که زخم ها دوباره عود نمی کنند.

اگر فکر میکنید زخم پای دیابتی دارید، امروز با مرکز ما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات رزرو کنید. ما مشتاقانه منتظریم تا شما را به بهترین کیفیت زندگی برگردانیم.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا